Jakie są najważniejsze zasady w boksie zawodowym?

Jakie są najważniejsze zasady w boksie zawodowym?

Istnieje wiele różnych zasad, których należy przestrzegać, jeśli chodzi o boks. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy doświadczonym profesjonalistą, istnieją pewne zasady, które musisz znać i rozumieć. Możesz dowiedzieć się więcej o tych regułach w tym artykule – ten kawałek tekstu jest twórczością zespołu portalu https://staffikhodowla.pl.

Podstawowe ciosy bokserskie

Zawodowi bokserzy muszą wiedzieć, jak rzucać sześć podstawowych ciosów. Są to: jab, lead hand punch, cross, hook, uppercut i sucker punch. Nauka tych ciosów bokserskich może pomóc Ci w poprawieniu szybkości i precyzji zadawania ciosów.

Cios ręką wiodącą jest najczęściej rzucanym ciosem w boksie. Aby wykonać tę technikę, musisz podnieść rękę wiodącą i obrócić ją do wewnątrz na stopę wiodącą. Następnie należy wyprowadzić pięść do góry, do tyłu i do przodu. Jest ona skierowana na podbródek przeciwnika. Po tym, twoja wiodąca ręka powinna wrócić do swojej pierwotnej pozycji.

Overhand right punch to potężny i skuteczny cios. Jest to również najczęściej używany cios. Jednakże, ten cios jest bardziej podatny na uderzenie z góry. Aby użyć overhand right punch, musisz obrócić swoje ciało lekko do wewnątrz, powodując jednocześnie zgięcie łokcia.

Oprócz sześciu podstawowych ciosów bokserskich istnieje jeszcze kilka innych. Należą do nich: hak, lead body hook, rear hook oraz cross. Każdy z tych ciosów może być użyty jako lead, finisher lub oba.

Istnieje wiele odmian każdego z tych ciosów, ale większość z nich będzie wymagać pewnego poziomu pozycjonowania. To czyni je trudniejszymi do rzucenia i będą mniej bezpieczne. Stąd ważne jest, aby ćwiczyć te techniki na ciężkim worku.

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie szybkości zadawania ciosów jest nauczenie się rzucania haka. Chociaż ten cios jest uważany za podstawowy cios, jest bardzo potężny, gdy rzucony prawidłowo. Kiedy nauczysz się rzucać hakiem, będziesz w stanie złapać przeciwnika w zasięgu.

Techniczny nokaut (TKO) zasady

Techniczny nokaut (TKO) jest prawnym zatrzymaniem w meczu bokserskim. Może się zdarzyć, gdy zawodnik zostanie znokautowany lub dozna kontuzji. Sędzia zatrzymuje walkę, aby zapobiec dalszym szkodom dla powalonego boksera.

TKO jest ogólnie uważane za bezpieczniejszą metodę wygrania meczu niż nokaut. Dzieje się tak dlatego, że to sędzia decyduje czy bokser powinien kontynuować walkę.

Jednak TKO nie przychodzi bez własnego zestawu pułapek. Na przykład, TKO może być przegranym scenariuszem, jeśli zawodnik jest zbyt ciężko ranny, aby się bronić. Ponadto, TKO może wynikać z niesportowego zachowania. W takim scenariuszu, sędzia może zdecydować się na dyskwalifikację zawodnika i oddać mecz przeciwnikowi.

Aby tego uniknąć, bokserzy powinni nosić sprzęt ochronny i korzystać z ochraniaczy głowy. Dodatkowo, sędzia powinien zostać zaalarmowany, jeśli zawodnik nie jest fizycznie gotowy do walki. Podobnie, członek ekipy ringowej może usunąć boksera z zawodów.

Pomimo tego, techniczny nokaut nie jest powszechnie stosowany. Niektóre organy sankcjonujące pozwalają oficjalnemu lekarzowi prowadzącemu na podjęcie decyzji.

Jednym z największych błędów jakie może popełnić bokser jest nieprzygotowanie się na techniczny nokaut. Używając odpowiedniego sprzętu i narzędzi, bokser może uzyskać jak najwięcej korzyści z technicznego nokautu. Co więcej, zawodnik może odzyskać siły po technicznym nokaucie.

TKO jest również bardzo ważną częścią gry bokserskiej. Jeśli bokser zostanie znokautowany, musi zachować spokój, aby przeżyć. W przeciwnym razie może doznać niepotrzebnego uszkodzenia mózgu lub innych poważnych obrażeń.

Kiedy bokser zostaje znokautowany, jego przeciwnik jest wtedy uznawany za zwycięzcę. W zależności od obowiązujących zasad, sędzia może nawet wstrzymać grę.

Narożniki

Narożnik to nazwa gry w świecie boksu. W dawnych czasach zwycięski gang miał prawa do miasta aż do następnej rundy. Na szczęście płeć zmieniła grę. Jest trochę więcej etykiety i mniej płci stronniczość w ringu te dni. Oprócz bycia w drodze, narożnik może zaoferować więcej bezpieczeństwa przed kontratakami. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy konkurencja ma ich celowniki ustawić na innym bokserem w ringu.

Jednym z najbardziej ekscytujących aspektów boksu jest rozgraniczenie pomiędzy ringiem a resztą areny. Mając to wszystko na uwadze, trochę kontekstu przechodzi długą drogę. One liners, które składają się na ringu może nie być każdy kubek herbaty. Jaki jest więc najlepszy sposób na podejście do tego zadania? Często najlepszą strategią jest znalezienie kąta i sprawienie, by pracował dla ciebie. Aby to zrobić, trzeba mieć plan gry. Na szczęście jest wielu najlepszych trenerów, którzy chcą cię uczyć. Na przykład, były mistrz świata i obecny pretendent do Złotej Rękawicy Darren „the Boss” Smith jest człowiekiem. Weź z niego przykład, a w krótkim czasie staniesz się kolejną wielką rzeczą. I być może nawet sam doczekasz się nagrody. Nie wspominając o wielu innych znakomitościach, takich jak były mistrz wagi lekkiej Shawn Porter i zawsze niezawodny, jeśli nie trochę niewymiarowy, Mike Trout.

Białe rękawice zakończone

Istnieje wiele zasad i przepisów, których promotor musi przestrzegać, gdy dostarcza rękawice bokserskie na zawody. Należy do nich waga rękawic. Bokser może nosić rękawice o wadze od ośmiu uncji dla wagi muszej do dziesięciu uncji dla wagi super półciężkiej.

Rękawice muszą być czyste. Jeśli na rękawicach znajduje się jakikolwiek brud lub zanieczyszczenia, sędzia może wezwać do ich wyczyszczenia. Podobnie, jeśli sędzia odkryje obcą substancję na rękawicy, przeciwnik może zostać ukarany.

Oprócz czystości, rękawice muszą mieć również dystalną część kciuka przymocowaną do rękawicy. Minimalizuje to możliwość zranienia oka przeciwnika.

Przed rozpoczęciem walki bokser musi sprawdzić rękawice, aby upewnić się, że są w dobrym stanie. Musi również sprawdzić swój ustnik i pały, aby upewnić się, że są czyste. Na koniec muszą sprawdzić swoje buty i włosy, aby upewnić się, że nie mają na sobie żadnej biżuterii.

Rękawica musi być również zgodna z zasadami komisji bokserskiej. Na przykład, musi mieć co najmniej 2 cale szerokości i posiadać jednocalowy plaster z tlenku cynku. Ponadto musi to być miękki bandaż.

Rękawice są wykonane z wielu różnych materiałów. Niektóre są wyłożone, co stanowi dodatkową warstwę wewnątrz rękawicy, podczas gdy inne są nie wyłożone. Rękawiczki z podszewką są preferowane w chłodne dni. Najlepiej, gdy są wykonane ze skóry Nappa lub Kidskin. Mogą być jednak wykonane ze skóry Carpincho.

Podczas gdy większość producentów rękawic nie zapewnia quirksów, jest kilku producentów, którzy oferują tę funkcję. Quirks to kawałki skóry w kształcie diamentów u podstawy palców. Umożliwia to większy zakres ruchu palców i zmniejsza opór.

Brawlers vs out-fighters

Jeśli chodzi o boks zawodowy, istnieje kilka stylów i kilka zasad. Jednym z bardziej popularnych stylów jest bokser/out-fighter. Ten styl często charakteryzuje się ciągłym ruchem, zmieniającymi się kątami i rozszerzonym zasięgiem. Podczas gdy wielu uważa, że styl out-boxingu jest nudny, jest to przydatna forma walki, jeśli masz zdolność do używania mózgu.

Jedną z najmniejszych, ale najważniejszych cech tego stylu jest kontratak. Dobra kontra sprawi, że twój przeciwnik nigdy nie wyląduje swoimi najlepszymi strzałami. Kontra ma również tę zaletę, że jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów na zdobycie kilku punktów.

Kolejną cechą tego stylu jest jab. Powszechną praktyką stało się rzucanie jaba, zwłaszcza w początkowych rundach, aby zakłócić obronę przeciwnika. Jednak aby odnieść sukces w tej taktyce, trzeba uważać, aby nie popaść w nadgorliwość.

Jedną z najczęstszych zasad brawlera jest nie odwracanie wzroku od przeciwnika. Jest to ważna zasada, ponieważ pomaga ci utrzymać oczy skupione na przeciwniku. Ponadto, jeśli szukasz kontry na haymaker przeciwnika, musisz wiedzieć, że najważniejszą częścią tego stylu jest nie dać przeciwnikowi zbyt wiele swobody. Jeśli będziesz zbyt blisko swojego przeciwnika, nie będziesz w stanie go dostrzec, gdy będzie chciał zadać cios.

Inne zasady, których powinieneś przestrzegać, jeśli chodzi o ring bokserski, to zachować równowagę i nie reagować nadmiernie na ataki przeciwnika. Odpowiednia ilość agresji i serce wojownika to dwa najważniejsze elementy, które musisz mieć, aby zaistnieć w tym sporcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *