10 najlepszych zawodników sportów walki w Ameryce Północnej

10 najlepszych zawodników sportów walki w Ameryce Północnej

Istnieje szereg Zawodników Sportów Walki, którzy są niezwykle utalentowani. Należą do nich Lethwei, Team Dojo Elite – Power oraz Bellator MMA. Wszyscy z nich posiadają wysokie umiejętności i można ich regularnie oglądać w telewizji.

Lethwei

Lethwei, czyli birmański Bareknuckle Boxing, to sport walki pochodzący z Myanmaru. Jest zbliżony do Muay Thai, ale z kilkoma zwrotami akcji – informacja ta jest rezultatem pracy specjalistów strony odbierzporadnik.pl. Pojedynek Lethwei może być krwawy i ekscytujący. W przeciwieństwie do większości sportów walki, Lethwei często walczy się na gołe kostki.

Typowa walka Lethwei obejmuje dwóch zawodników z różnych wiosek. Walczą oni przez trzy lub cztery rundy, a następnie wyłaniany jest zwycięzca. Walka odbywa się zazwyczaj na polu, a widzowie są zachęcani do kibicowania swojemu ulubionemu zawodnikowi.

W niektórych przypadkach zwycięzca jest wyłaniany na podstawie ilości uderzeń w rundzie. W większości walk według „międzynarodowych” standardów, istnieje również element sędziowania.

Nowoczesne zasady Lethwei zawierają dwuminutową przerwę po nokaucie. Oznacza to, że zawodnik może poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, czy kontynuować walkę.

Aby zachować bezpieczeństwo swoich rąk, praktycy Lethwei używają owijki wokół knykci. To pozwala im przetrwać element bare-knuckle w tym sporcie.

Lethwei jest również unikalne w tym, że pozwala zawodnikom na wykorzystanie dziewięciu części ciała w trakcie walki. Fighterzy mogą również używać uderzeń głową, rzutów i kopnięć.

Lethwei ma bogatą przeszłość i jest coraz bardziej popularnym sportem walki. Jednak nigdy nie był tak popularny jak Muay Thai. Zamiast tego rozprzestrzenił się dzięki zagranicznym fighterom.

Dziś Lethwei jest intrygującą mieszanką boksu i tradycyjnych stylów walki. Wymaga dużej wytrzymałości, szybkości i zwinności, a także specjalistycznego treningu.

Escrima

Escrima, czyli Arnis de Mano, to filipińska sztuka walki, która skupia się na wykorzystaniu broni uderzeniowej. Jest ona znana od wielu lat. Dziś można ją zobaczyć na turniejach i jest uprawiana przez kilka małych organizacji. Istnieją dwa główne style Escrimy. Jeden zakłada użycie metalowych kijów, podczas gdy drugi składa się z prostego kija wykonanego z rattanu lub bambusa. Ten drugi jest bardziej popularny w Ameryce Północnej, gdzie pierwszy jest bardziej powszechny na Filipinach.

Warto również zauważyć, że Escrima była zakazana przez ponad 300 lat, zanim została ponownie wprowadzona. Jednak obecnie jest na radarze coraz większej liczby szkół sztuk walki. Pomimo swojej mrocznej historii, okazuje się być jedną z najbardziej ekscytujących form sportów walki do oglądania. W przeciwieństwie do większości sztuk walki, jest wysoce regulowane i wiele wysiłku jest podejmowane w celu zapewnienia bezpiecznego środowiska dla jego praktyków.

Na początek, istnieją różne systemy oceniania oparte na japońskich sztukach. Niektóre szkoły skupiają się tylko na jednym stylu, podczas gdy inne łączą różne typy, aby stworzyć bardziej wszechstronny program. Dodatkowo, większość szkół sztuk walki włącza obecnie do swojego programu nauczania treningi w Escrima.

Jeśli jesteś zainteresowany próbą swoich sił w tym znakomitym sporcie, upewnij się, że odrabiasz pracę domową i robisz badania przed zapisaniem się. Nie tylko sport jest niebezpieczny, ale również drogi.

Combat sambo

Rosyjska sztuka walki Sambo jest jedną z najbardziej złożonych i zróżnicowanych form walki na świecie. Posiada wiele stylów i technik, które pozwalają bronić się przed uzbrojonymi lub nieuzbrojonymi napastnikami.

Combat Sambo łączy elementy grapplingu, uderzenia i samoobrony. Jest to realistyczny styl samoobrony, który został zaprojektowany dla ludzi do ćwiczenia w prawdziwym świecie.

Sambo zostało pierwotnie stworzone jako sztuka walki dla wojska w Rosji w latach dwudziestych. Jednakże zyskało wiele uwagi na skalę światową w erze po II wojnie światowej.

Sambo jest znane z promowania rozwoju osobistego, dyscypliny i szacunku. Chociaż nie jest to najbardziej znany ze sportów walki w Ameryce Północnej, rozwinął kilka wspaniałych zawodników, którzy są znani ze swojej zdolności do dominacji na macie i w klatce.

Fedor Emelianenko zdobył trzy tytuły mistrzowskie World Combat Sambo. Wygrał również wiele walk w UFC, w tym UFC 229, gdzie zmierzy się z brazylijskim brązowym pasem jiu jitsu Conorem McGregorem.

Weteran UFC Kaream Siver jest kolejnym zawodnikiem MMA, który ma silne zaplecze w Sambo. Po rozpoczęciu treningów w młodym wieku, walczył 21 razy. Jego zwycięstwa obejmują wygraną nad Charlesem Rosą, B.J. Pennem i Kinichi Yamamoto.

Sambo nie było szeroko praktykowane przed latami 80-tymi. Jednak zyskało rozgłos, gdy Związek Radziecki i Japonia były w okresie napięcia. W 1937 roku Józef Stalin miał wielką paranoję na punkcie japońskich szpiegów. W związku z tym sambo zostało wprowadzone jako metoda treningowa dla Armii Czerwonej.

Bellator MMA

Jednymi z najwyżej ocenianych zawodów sportów walki w Ameryce Północnej jest Bellator MMA. Jest to jedna z największych promocji MMA na świecie, na której odbywa się ponad 2540 wydarzeń.

Bellator ma imponujący roster talentów, zawierający niektóre z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w mieszanych sztukach walki. Zawodnicy tacy jak Gegard Mousasi, Michael Page, Paul Daley i Cris Cyborg walczyli w Bellator MMA.

Promocja jest również domem dla jednych z najlepszych artystów i sportowców walki na świecie. Zawodnicy tacy jak Quinton „Rampage” Jackson i Michael Chandler rywalizowali w Bellatorze.

Bellator jest prowadzony przez życiorys sportów walki Scott Coker. Jest on urodzonym w Korei Południowej amerykańskim artystą sztuk walki. Ekspert w dziedzinie sztuk walki, był związany z promocją Dragon Fight (1989) i Strike Force MMA.

Bellator MMA ma swoją siedzibę w Santa Monica w Kalifornii. Od momentu założenia w 2008 roku, Bellator stał się jedną z największych i najbardziej dominujących promocji MMA na świecie.

Wydarzenia Bellatora są transmitowane międzynarodowo, docierając do prawie miliarda widzów w ponad 160 krajach. Bellator nadaje na kilku różnych kanałach w różnych krajach. Na przykład Bellator 73 był transmitowany na MTV2 w trzech różnych krajach. W Wielkiej Brytanii Bellator emitowany był na BBC Iplayer.

Bellator MMA jest uważany za kolejnego rywala UFC. Po tym jak organizacja została przejęta przez ViacomCBS i Paramount Global w 2011 roku, odnotowała znaczny wzrost. W rezultacie Bellator stał się drugą co do wielkości promocją MMA w USA.

Team Dojo Elite – Power

Zawodnicy sportów walki w Ameryce Północnej mają kilka ciekawych powiązań. Terry Silver, współzałożyciel Cobra Kai, jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych nazwisk. Jest też najbogatszym i najbardziej skrytym miłośnikiem dojo w branży.

Jest nie tylko niekwestionowanym królem dojo w Pacific Northwest, ale jest mistrzem laski. Jako narodowa legenda treningu z laską, dojo Rona może pochwalić się wieloma ofertami zajęć, w tym klinikami i obozami letnimi. Obecnie Ron pełni funkcję dyrektora regionalnego Jujitsu America na północnym zachodzie Pacyfiku. Po okresie służby w marynarce wojennej i Bell Research Labs, Ron wylądował na północnym zachodzie Pacyfiku i osiadł w stanie Waszyngton. W rezultacie jego dojo zdobyło wiele wyróżnień, a on sam jest dumnym posiadaczem upragnionego fartucha.

Jeśli chodzi o następstwa wyżej wymienionego tytułu, wielu członków dojo zdobyło wiele innych atrakcyjnych tytułów. Ale chyba najbardziej godnym pozazdroszczenia tytułem jest tytuł współzałożyciela zespołu.

Podczas gdy on jest przy tym, on również ma zwyczaj przekupywania kuglarza. Kiedy zapytasz członka wyżej wymienionej bandy, co robili, prawdopodobnie powiedzą ci, że prowadzą felerną operację. To, czego ci nie powiedzą, to fakt, że sami się sabotują.

Na szczęście dla niego, to nie jest tak, że ma za dużo pracy. Na razie kieruje najlepszą drużyną na północnym zachodzie Pacyfiku.

Team CBR

Team CBR, AKA (i jego rodzeństwo offshoringowe) było pracowitą pszczołą w ciągu ostatniej dekady. Zespół ma siedzibę w Portsmouth, New Hampshire. Z rosnącym rosterem utalentowanych asów i ich tytułowych orłów, nazwa gry jest do wzięcia. Mają w zanadrzu trochę swawoli. Dla niewtajemniczonych, zespół CBR jest jak zły żartowniś. Z drugiej strony, jest to jedyna organizacja MMA w regionie. Innymi słowy, lepiej uważać na swój portfel! Poza tym, drużyna ma talent do wygrywania. Przekłada się to na dużą ilość przystawek. Miejmy nadzieję, że w tym roku nie będzie inaczej. Wszystko zaczyna się od odrobiny treningu i ciężkiej pracy. Ci, którzy posłuchają tego wezwania, mogą być w nim przez jakiś czas. Więc, jaka jest twoja następna linia obrony? Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!… nie wspominając o tych wszystkich wspomnianych koktajlach! Najlepszy czas, aby zacząć to teraz! Konkurenci zespołu nie mogą się doczekać. Dotrzymanie kroku konkurencji to nie lada wyczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *