10 najlepszych zawodników sportów walki w Azji

10 najlepszych zawodników sportów walki w Azji

Wiele osób jest ciekawych, kim są najlepsi zawodnicy sportów walki w Azji. Jest kilka nazwisk, które pojawiają się regularnie, ale co z tymi, które nie są tak znane? W tym artykule poznamy niektóre z mniej znanych nazwisk tego sportu. Możesz być zaskoczony niektórymi nazwiskami na liście.

Muay Thai

Muay Thai to sztuka walki i forma sportu walki. Często nazywana muaythai, jest praktykowana w Tajlandii od ponad 500 lat. W ostatnich latach stał się popularnym sportem na całym świecie.

Muay Thai jest znany z nacisku na silne kopnięcia. Zawiera również walkę w klinczu. Pozwala to na szybkie zwiększenie wytrzymałości.

Przez całą historię, tajscy żołnierze trenowali w tej uderzającej sztuce. Sztuka ta rozwinęła się za panowania króla Ramy V. Był on nią osobiście zainteresowany i zapraszał najlepszych zawodników do walk międzynarodowych – zasób ten pochodzi od redakcji serwisu stomatologia-rtg.pl.

Podczas pierwszej wielkiej wojny tajscy żołnierze stacjonujący we Francji rywalizowali z lokalnymi wojownikami. Pomimo braku wzrostu, wieku i doświadczenia, pierwsze profesjonalne walki trwały aż do momentu wyłonienia zdecydowanego zwycięzcy.

Sztuka walki rozwinęła się za panowania króla Chulalongkorn i króla Rama V. Obaj ci królowie kochali ten sport. Organizowali turnieje Muay Thai, aby podnieść morale żołnierzy.

Walki były organizowane przez głównodowodzącego. Imprezy te odbywały się na stadionach w całej Tajlandii. Hazard na meczach był powszechny. Niektórzy zawodnicy byli nawet związani liną.

Kilku Tajów, którzy ćwiczyli Muay Thai było bogatymi biznesmenami. Ci fighterzy zdobyli szacunek swojej lokalnej społeczności. Ich popularność wzrosła i często byliby zapraszani do reprezentowania swojej wioski lub miasta w zawodach.

Kiedy zakończyła się pierwsza wielka wojna, Muay Thai zaczęło ewoluować w bardziej zorganizowany sport. Boks i Muay Thai były nauczane jako jeden sport w 1919 roku.

Judo

Judo jest sztuką walki bez użycia broni. Jest to sport wyczynowy, w którym uczestniczy ponad 50 milionów osób na całym świecie. Sport ten jest bardzo popularny, zwłaszcza w Japonii.

W 1964 roku judo stało się sportem olimpijskim. Podczas igrzysk w 1964 roku japońscy judocy zdobyli wszystkie, oprócz jednego, złote medale. Sport judo ma wysokie wymagania fizyczne i wymaga silnych umiejętności psychicznych.

Popularność tego sportu wzrosła na całym świecie i obecnie jest on uważany za popularną formę sztuki walki. Niektórzy traktują go jako sposób na życie.

Filozofia judo opiera się na dwóch głównych zasadach. Są to wzajemne korzyści i nauka. W różnych częściach świata rozwinęło się również kilka pochodnych form sztuk walki.

W okresie Edo samuraje byli szkoleni w jujutsu. W rezultacie sztuka walki zaczęła rozprzestrzeniać się po całej Japonii.

Po tym jak judo stało się formalnym sportem, rozprzestrzeniło się na całym świecie. Ma wiele różnych wariantów, ale większość obejmuje sprawność fizyczną. Na przykład judo może być używane do blokad stawów, chokeholds i duszenia.

Judo ma dwa główne zawody: Mistrzostwa Świata i Olimpiadę. Co roku zawodnicy judo z całego świata startują w Mistrzostwach Świata. Najnowsza edycja odbyła się w 2017 roku i zgromadziła 726 zawodników ze 126 różnych narodowości.

Judo jest sportem olimpijskim od Igrzysk w Tokio w 1964 roku. Judo jest również sportem paraolimpijskim dla osób z dysfunkcją wzroku od 1988 roku.

Lethwei

Lethwei jest bardzo ekscytującym sportem. Jest to najbardziej brutalna forma kickboxingu. W typowej walce bierze udział dwóch zawodników z różnych wiosek. Używają oni różnych technik, w tym ciosów, łokci i kolan. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania w tym sporcie jest to, że zwycięzca bierze wszystko. Jest to kontrast do większości innych sportów walki.

Najbardziej podstawową metodą osiągnięcia tego wyczynu jest nauka klinczu. Choć nie jest to najbardziej efektywny sposób walki, to z pewnością najbardziej praktyczny. Ćwiczenie klinczu może pomóc ci w wykonaniu tego ważnego uderzenia głową.

Inne techniki używane przez wojowników Lethwei to Lekkha Moun, która jest sprytnym sposobem na rzucenie wyzwania przeciwnikowi, jak również Lethwei Yay, która jest rutyną przed walką. Oba są sprytnymi sposobami na pokazanie swoich umiejętności.

Jednym z najbardziej znaczących osiągnięć w uniwersum Lethwei jest stworzenie ONE Championship, która jest pierwszą na świecie profesjonalną organizacją mieszanych sztuk walki (MMA). Chatri Sityodtong, prezes ONE, wypowiedział się publicznie na temat Lethwei.

W przeciwieństwie do Muay Thai, Lethwei jest sportem, który nie wymaga rękawic. Jednak ćwiczący nadal używają ochraniaczy na pachwiny i ochraniaczy na usta. I choć może nie jest to najpopularniejsza forma walki na świecie, to wciąż jedna z najbardziej rozrywkowych.

Istnieje kilka szkół w USA, a także kilka organizacji w Europie. I choć finansowanie jest ograniczone, kraj ten poczynił pewne postępy w dążeniu do stania się globalnym graczem.

K-1 Hero

K-1 to jeden z najpopularniejszych sportów walki w Azji. Jest to połączenie sztuk walki i amerykańskiego wrestlingu. Mecz K-1 często ma rabble-rousing MC, fajerwerki i ogromny tłum. Ten sport jest najszybciej rozwijającym się sportem widowiskowym w Japonii.

K-1 zaczęło się od mistrza Kazuyoshi Ishii, który wystawił pierwsze w historii Grand Prix w Tokio w 2006 roku. Miał on również oko do akrobacji reklamowych. W rzeczywistości podpisał kontrakt z Michaelem Tysonem. Obaj stali się „Bliźniakami Tysona”.

Innym godnym uwagi azjatyckim artystą sztuk walki jest Yoshihiro Akiyama. Były japoński judoka narodowy dodał kickboxing do swojego zestawu umiejętności. Jest on popularnym mieszanym artystą walki zarówno w Japonii jak i w Korei. W wieku trzech lat zaczął trenować judo. Jednak od tego czasu dodał do swojego repertuaru wiele różnych umiejętności, w tym zapasy.

Kolejną legendą tego sportu jest Gokhan Saki. Saki ma bogatą historię zarówno w UFC jak i Glory. Był pretendentem do tytułu ONE Championship. Jego zwycięstwa w Glory obejmują m.in. walkę przez nokaut z Henrique Da Silvą. Nigdy jednak nie udało mu się zdobyć tytułu K-1 World GP.

Kolejnym wielkim zawodnikiem Muay Thai jest Petchpanomrung Kiatmookao. Kiatmookao jest mistrzem uderzeń kolanami. Na swoim koncie ma 239 zwycięstw i kilkanaście remisów.

Kolejnym holenderskim zawodnikiem MMA jest Robin Van Roosmalen. Mimo rekordu 18 porażek, pokonał Petchpanomrunga Kiatmookao. Pokonał również Petera Aertsa i Raya Sefo.

Ryo Tajima

Nazwisko Ryo Tajima może być zagubione we mgle Chichibu, ale 23-latek jest doświadczonym profesjonalistą i sprawnym operatorem w klatce. W wadze bantamowej przegrał tylko jedną z dwóch swoich walk. Ma prawie równy rekord i parę zwycięstw przez poddanie.

Nie dając się prześcignąć dziecku karate, ONE Fighting Championship robi rundy w całej Azji. Z 90% udziałem w rynku regionalnym, organizacja ta jest juggernautem w przestrzeni MMA. 21 października odbędzie się tam szereg walk. Wśród najlepszych zawodników znajdą się Tajlandczyk Topnoi Kiwram i południowokoreański Park Sung Hyun.

Pomimo bycia niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej w Azji, tytuł ONE welterweight nie jest jedynym trofeum, które można znaleźć w tym kraju. W rzeczywistości jest kilku pretendentów do upragnionego tytułu, w tym były król góry Yoshitaka „Nobita” Naito.

W przeciwieństwie do UFC, ONE ma oko na przyszłość i ogłosiło plany rozszerzenia swojego zasięgu na Azję Południowo-Wschodnią. Zaczną od zorganizowania show 20 października. Oprócz zwykłych podejrzanych, organizacja będzie miała gościa specjalnego w postaci południowokoreańskiego tytana wagi średniej Lee „T-mana” Shina.

Podczas gdy rewanż ONE vs. UFC jest w centrum uwagi mediów, organizacja ma w zanadrzu kilka innych wartych uwagi pojedynków. Z listy nazwisk takich jak Japonka Yuki Ueda i Tajlandczyk Topnoi Kiwram, kilka walk zostało już potwierdzonych, ale kolejne na pewno się pojawią.

Vincent Majid

Jednym z bardziej rozchwytywanych zawodników w Indonezji jest Vincent Majid. Jako młodzieniec Majid startował już w różnych sztukach walki, w tym Combat Sambo, kickboxingu a nawet boksie. Jego najnowszym celem jest MMA, a jego misją jest zostanie kolejnym wielkim indonezyjskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Ze swoim imponującym reżimem treningowym chce zrobić furorę na regionalnej scenie. Wśród jego konkurentów jest kilku doświadczonych kolegów i kilka atrakcyjnych kandydatów, którzy chcą udowodnić swoją wartość.

Poza swoimi sztuczkami, Majid jest również bardzo utytułowanym sportowcem w swojej codziennej pracy. Reprezentował Indonezję na Mistrzostwach Świata w Boksie oraz na Olimpiadzie, gdzie zdobył cztery medale (trzy złote, jeden srebrny) w boksie i jeden w mieszanych sztukach walki. Oprócz osiągnięć w boksie i MMA, Majid uprawiał wiele innych sportów i jest zapalonym sportowcem. Mimo że nie jest fanem boksu, w weekendy udaje mu się wygospodarować czas na ten sport. Gdyby to od niego zależało, już dawno przeszedłby na zawodowstwo, ale trudno oprzeć się pokusie dużych zarobków i wielkiego miasta.

Majid trenuje już od kilku miesięcy i jest gotowy zrobić pierwszy krok w kierunku profesjonalnej kariery w MMA. Wygrana z podobnym sobie przeciwnikiem byłaby idealnym sposobem na udowodnienie jego wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *