10 najlepszych zawodników sportów walki w Europie

10 najlepszych zawodników sportów walki w Europie

Jeśli chodzi o sporty walki, w Europie są jedni z najlepszych zawodników. Lista obejmuje Wladimira Klitschko, Vitaly Minakov, Adam Wardzinski, Abdulrashid Sadulaev, Bilyal Makhov i wiele innych. Wszyscy ci zawodnicy słyną z umiejętności na wysokim poziomie i wszyscy mają ogromny potencjał, aby stać się najlepszymi na świecie.

Wladimir Klitschko

Niezależnie od tego, czy Wladimir Klitschko jest jednym z 10 najlepszych zawodników sportów walki w Europie, udowodnił, że jest dominującą siłą w dywizji ciężkiej. Wygrał 23 walki i bronił swoich tytułów International Boxing Organization (IBO) i World Boxing Association (WBA) łącznie 12 razy.

Po zdobyciu pierwszego tytułu w 1999 roku, Witalij Kliczko miał kilka problemów w połowie kariery. Jednak od ponad siedmiu lat jest mistrzem dywizji ciężkiej. Jego procent nokautów jest jednym z najwyższych w historii wagi ciężkiej.

Oprócz imponujących umiejętności, jest również popularny wśród fanów. W swojej ostatniej walce przyciągnął w Moskwie 35-tysięczny tłum. Wchodząc na arenę skandowali ukraińskie hasła.

Najczęstszą strategią Kliczki był prawy prosty. Był jednak również bardzo sprawnym i zręcznym bokserem, który stosował karcący jab. Mimo sukcesów, nie zawsze potrafił poradzić sobie z presją.

Kiedy zmierzył się z Witalijem Povetkinem, nie wyglądał na zaaklimatyzowanego do wagi – te słowa są twórczością specjalistów strony poland-pharma.pl. Povetkin był o 16 funtów lżejszy od Kliczki. Obaj panowie różnili się także wzrostem. Podczas ich walki Kliczko miał przewagę wzrostu.

Od obu pięściarzy oczekuje się dobrej walki. Klitschko będzie chciał pokazać tłumowi, że nie jest tylko niskim ryzykantem.

Walka będzie też bardziej konkurencyjna niż zwykle. Broniący tytułu mistrza będzie musiał znaleźć sposób na pokonanie Povetkina. Ostatecznie będzie to zależało od poziomu umiejętności każdego z mężczyzn.

Jeśli Kliczko jest większym człowiekiem, powinien pokonać mniejszego. Ostatnim razem, gdy zmierzył się z mniejszym przeciwnikiem, pokonał Rusłana Chagaeva.

Vitaly Minakov

Vitaly Minakov to rosyjski zawodnik MMA, który ma na swoim koncie pięć zawodowych walk. Jest również jednym z 10 najlepszych zawodników sportów walki w Europie.

Dzieje się tak dlatego, że nowe pokolenie rosyjskich fighterów toruje sobie drogę do największych promocji tego sportu. Wśród nich jest Vitaly Minakov, mistrz wagi ciężkiej z twardym rodowodem.

Minakov jest byłym mistrzem świata wagi ciężkiej Bellatora, mistrzem Rosji juniorów w judo i czterokrotnym mistrzem świata w Combat Sambo. Jego zaangażowanie w sporty walki rozpoczęło się prawie dwie dekady temu w stalowym mieście Briańsk, w zachodniej Rosji.

Zainteresowanie Vitaly’ego sztukami walki zaczęło się, gdy przedstawił mu je ojciec. W tym samym czasie grał w koszykówkę i piłkę nożną. Jednak dopiero w wieku dwudziestu lat trafił do świata MMA.

W swoich pięciu walkach Minakov zgromadził rekord pięciu nokautów i pięciu poddań. Jednak najlepszą częścią jego kariery jest to, że jest niepokonany. To nie lada wyczyn, zwłaszcza w świecie MMA.

Mimo sukcesów w MMA, Minakov pozostaje entuzjastą Sambo. Trenuje w Klubie Sportowym Borec w Moskwie, z którego pochodzi Igor Kurinnoy, Zasłużony Mistrz Sportu i trzykrotny Mistrz Świata w Sambo.

Promocja Fight Nights Global jest wiodącą organizacją MMA w Rosji. W jej rosterze znajdują się tacy fighterzy jak Vitaly Minakov, Batu Khasikov, Ali Bagautinov czy Antonio Silva.

Istnieje wiele innych organizacji MMA, ale Fight Nights Global jest tą, która się wyróżnia. Z rosterem światowej klasy fighterów, nie jest zaskoczeniem, że są wśród 10 najlepszych organizacji na świecie.

Bilyal Makhov

Bilyal Makhov jest rosyjskim zapaśnikiem, mistrzem w stylu wolnym i Greco-Roman. Zdobył kilka tytułów mistrza świata i Europy. Jego celem jest zostanie mistrzem wagi ciężkiej UFC.

Rosjanin od dwóch lat trenuje w MMA. W kwietniu 2015 roku podpisał kontrakt z UFC. Mimo doświadczenia w zapasach, nie jest doświadczonym zawodnikiem mieszanych sztuk walki.

Makhov ma siłę i szybkość, aby pokonać cięższego przeciwnika. Jego szybka zmiana kierunku i umiejętność blokowania underhooków są imponujące.

Jego sukcesy zarówno w zapasach w stylu wolnym jak i w grecko-rzymskim doprowadziły do zdobycia dwóch brązowych medali na Mistrzostwach Świata. W tym samym czasie zakwalifikował się na Olimpiadę. Początkowo spodziewał się, że zdobędzie złoto. Przegrał jednak pierwszy mecz turnieju w Rio.

Po tym fakcie został zdyskwalifikowany na cztery lata. Wejdzie ona w życie 27 stycznia 2020 roku. Ponowna sekwencja wykazała, że obaj finaliści stosowali niedozwolone substancje.

Makhov walczył z Arturem Taymazovem, byłym mistrzem olimpijskim i świata. Podczas meczu Taymazov miał trudny okres w pierwszej połowie walki. Pomimo tego, że w początkowej fazie miał przewagę, Makhov ostatecznie zaliczył techniczny upadek.

Makhov zdobył również brązowy medal na Olimpiadzie w 2012 roku w kategorii poniżej 120 kg. Po tym wydarzeniu został pozbawiony wszystkich swoich medali.

Kiedy nie uprawia zapasów, Makhov trenuje w MMA. Oprócz tego, że jest wytrawnym obrońcą, dysponuje ogromną siłą i szybkością. Nic dziwnego, że jest jednym z najsilniejszych i najbardziej wszechstronnych zawodników wagi ciężkiej na świecie.

To czy Makhov zostanie mistrzem MMA jest kwestią dyskusyjną. Ma jednak duże szanse na zostanie najbogatszym sportowcem w Federacji Rosyjskiej.

Adam Wardzinski

Jeden z najlepszych europejskich zawodników w Brazylijskim Jiu-Jitsu, Adam Wardzinski jest grapplerem wagi ciężkiej z licznymi tytułami i mistrzostwami na koncie. Oprócz rywalizacji, Wardziński zajmuje się również nauczaniem i prowadzeniem obozów trenerskich w Europie.

Odniósł ponad 150 zwycięstw w jiu-jitsu, posiada kilka tytułów IBJJF. Startował w wielu turniejach, zdobywając liczne tytuły krajowe w Polsce.

Jako czarny pas, Wardziński zdobył cztery srebra UAEJJF. W sezonie 2016-2017 zajął piąte miejsce w rankingu czarnych pasów dorosłych mężczyzn.

Jako członek Team Finfou, Wardzinski trenował pod znanym czarnym pasem Alanem 'Finfou’ do Nascimento. Obaj współpracowali nad nowym DVD BJJ.

DVD nosi nazwę „Polish Power Passing”. Skupia się na passingach i gardach. Mimo, że nie jest to typowe DVD o przechodzeniu pod presją, to nadal jest to imponujące dzieło.

Adam Wardziński znany jest ze swojej butterfly guard. Oprócz nauki ślizgu kolanami, demonstruje różne rzuty przedramionami i pojedynczymi nogami.

Wardziński ma historię sukcesów, jest też dużym europejskim zawodnikiem w submission grapplingu. Jego styl nauczania jest prosty, ale skuteczny. Zawsze szuka okazji do poszerzenia swoich horyzontów. Czy to zawody, czy nauczanie, czy trenowanie, zawsze jest na dobrej drodze, aby osiągnąć więcej.

Oprócz kariery w BJJ, Adam Wardziński ma długą historię w innych sztukach walki. W młodym wieku rozpoczął treningi w Aikido, ale po kilku latach nie był nimi zainteresowany, ponieważ czuł, że nie zapewniają one skuteczności w walce wręcz, której szukał. Z tego powodu wyemigrował do jiu-jitsu.

Abdulrashid Sadulaev

Abdulrashid SADULAEV jest sportowcem z wioski Tsurib w Dagestanie. Zapasy zaczął uprawiać w wieku trzynastu lat. W ciągu ostatniej dekady Sadulaev wygrał każde zawody, w których brał udział i jest prawdopodobnie najlepszym na świecie zapaśnikiem w kategorii pound-for-pound.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, Sadulaev zdobył złoto w kategorii 86 kilogramów. Dzięki temu został czterokrotnym mistrzem świata. Jego zwycięstwa przyszły przeciwko wielu rozpoznawalnym nazwiskom.

W finale pokonał Selima Yasara z Turcji. Inne zwycięstwa to pokonanie 11-1 Dzhambula Tsitadze i 9-2 nad młodym Selimem Karimi.

Sadulaev jest członkiem światowej klasy Gamid Gamidov Wrestling Club w swoim rodzinnym mieście Tsurib. Jego trener, Shamil Omarov, sam jest byłym mistrzem świata juniorów.

Sadulaev jest również uważany za najlepszego zapaśnika w stylu wolnym. Z ponad 130 międzynarodowymi walkami na koncie, zdominował konkurencję. Jest sklasyfikowany jako #1 w rankingu pound-for-pound wrestlerów na świecie przez Flo Wrestling.

Od czasu swojego pierwszego międzynarodowego turnieju, Sadulaev przegrał tylko dwa razy. Obie przegrane były z Kyle’em Snyderem, Amerykaninem, który zdobył mistrzostwo olimpijskie i świata.

Od tego czasu Sadulaev pozostał niepokonany. Po wygraniu Mistrzostw Europy w 2017 roku, Sadulaev sięgnął po tytuł na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie.

Kilka tygodni po Olimpiadzie, Sadulaev wziął udział w Alrosa Cup. Pomimo kontuzji, wygrał mecz.

Sadulaev mógł zwrócić na siebie uwagę świata na Mistrzostwach Europy. Choć zdobył złoty medal, jego występy były krytykowane. Zamiast walczyć z challengerem, postanowił polegać na swoich mocnych stronach.

Kilku zapaśników dominowało na poziomie seniorskim, ale żaden nie zrobił tego tak skutecznie jak Sadulaev. Jego dominujące zwycięstwo nad Snyderem zostanie zapamiętane ze względu na technikę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *