Jak przygotować się do zawodów sportów walki w ciepłych warunkach

Jak przygotować się do zawodów sportów walki w ciepłych warunkach

Jeśli planujesz wziąć udział w zawodach sportów walki w ciepłych warunkach, powinieneś być przygotowany. Choć może się to nie wydawać, powinieneś wiedzieć, że musisz zachować chłód, siłę i nawodnienie, abyś mógł oddać swój najlepszy strzał. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić – zasób ten jest udostępniony przez redakcję serwisu gabinet4beauty.pl.

Nawodnienie

Sportowcy biorący udział w zawodach sportów walki w ciepłych warunkach muszą być odpowiednio nawodnieni. Ryzyko odwodnienia może być zminimalizowane dzięki spersonalizowanym strategiom nawodnienia. Różne czynniki wpływają na stan nawodnienia sportowca, w tym: a) środowisko, b) sport i c) osoba.

Instytut Korey Stringer jest organizacją badawczą non-profit, która dostarcza informacji na temat kwestii nawodnienia dla sportowców. Jest finansowana przez partnerów korporacyjnych, takich jak Halo Wearables, GE Healthcare i Nix Inc. Nie jest nastawiona na zysk i zależy od darowizn od partnerów korporacyjnych.

Jednym z najważniejszych aspektów prawidłowego nawodnienia jest utrzymanie zdrowej podstawowej masy ciała. Jest to niezbędne do optymalizacji wydajności, zmniejszenia zmęczenia i utrzymania dobrego stanu zdrowia. Właściwe nawodnienie chroni również przed wyczerpaniem cieplnym i nudnościami.

Przeprowadzono kilka badań w celu określenia wpływu odwodnienia na wydajność sportową. Niektóre z tych badań badały, jak nawodnienie wpływa na wydajność nerwowo-mięśniową.

Baker i wsp.4 stwierdzili, że odwodnienie od 1% do 4% negatywnie wpływa na całkowitą wydajność gry. Uczestnicy z wynikiem 2% odwodnienia wykonali mniej strzałów podczas symulowanej gry i mieli wolniejsze całkowite czasy sprintu. Zawodnicy z wynikiem 3% odwodnienia oddali o 20 mniej strzałów podczas symulowanej gry. Podobnie, uczestnicy z wynikiem 4% odwodnienia oddali 57 mniej strzałów podczas symulowanej gry.

Wykazano, że obciążenie wstępne zwiększa ostrą retencję płynów. Pomaga to sportowcom przybyć na zawody z poziomem nawodnienia odpowiednim dla zawodów. Ponadto, obciążenie wstępne poprawia wytrzymałość. Jednak skuteczność obciążenia wstępnego zależy od poziomu nawodnienia i konkretnej dyscypliny sportu.

Badania wykazały, że sportowcy uprawiający sporty walki mogą cierpieć z powodu niedostatecznego nawodnienia podczas ważenia. Konkretnie, 84 procent uczestników było niedostatecznie nawodnionych podczas ważenia. Pomimo tego faktu, 69 procent tych sportowców ukończyło zawody.

W rezultacie wielu sportowców nie jest świadomych negatywnego wpływu odwodnienia na wydajność nerwowo-mięśniową. Chociaż wyniki nie zniechęcają do stosowania praktyk cięcia wagi, wskazują na znaczenie zajęcia się indywidualnymi i środowiskowymi czynnikami, które wpływają na stan nawodnienia sportowca.

Spersonalizowane strategie nawodnienia mogą odgrywać ważną rolę w optymalizacji wydajności, minimalizacji zmęczenia i zapobieganiu długoterminowym komplikacjom zdrowotnym. Z tego powodu klinicyści muszą znać fizjologiczne, psychologiczne i logistyczne problemy.

Utrzymywanie chłodu

Jeśli przygotowujesz się do zbliżających się zawodów w sportach walki w gorącym klimacie, musisz wiedzieć, jak utrzymać chłód. Podczas gdy powinieneś nosić dużo wody, istnieją inne sposoby na utrzymanie chłodu, które nie wymagają zamoczenia.

Kluczem do utrzymania chłodu w gorącym otoczeniu jest picie dużej ilości wody i zimnych napojów. Chcesz również pozostać w cieniu lub klimatyzacji i używać minimalnej odzieży, aby zapobiec utracie ciepła. Robienie tych rzeczy sprawi, że Twoje ciało będzie chłodniejsze i pozwoli Ci na lepszą wydajność.

Ponadto ważne jest, aby jeść pokarmy o dużej zawartości wody. Jeśli nie pijesz wystarczająco dużo wody, nie tylko się odwodnisz, ale także stracisz energię, którą można wykorzystać do ćwiczeń. Ponadto, jeśli jesteś w stanie zrobić coś takiego jak wylanie zimnej wody na głowę, będziesz w stanie się ochłodzić. Jednak jeśli robisz to zbyt często, może to przynieść efekt przeciwny do zamierzonego i faktycznie spowodować przegrzanie.

Ważne jest, aby pamiętać, że kiedy rywalizujesz w sporcie walki w gorącym klimacie, musisz znaleźć sposoby, aby zminimalizować ekspozycję na słońce, ograniczyć rozgrzewki i używać lodowatych napojów do schłodzenia się. Podczas gdy ciężko pracujesz, aby przygotować się do nadchodzących zawodów, upewnij się, że przestrzegasz tych wskazówek, aby zapewnić, że jesteś w najlepszej formie, jak to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *