Jak przygotować się do zawodów sportów walki w zimie

Jak przygotować się do zawodów sportów walki w zimie

Jeśli chcesz wziąć udział w zawodach sportów walki w zimie, jest wiele rzeczy, które powinieneś zrobić, aby się przygotować. Obejmuje to uzyskanie odpowiedniego miejsca treningu, cięcie wagi i znalezienie zespołu, z którym można trenować.

Obcinanie wagi

Obcinanie wagi w sportach walki jest złożonym zagadnieniem, które wymaga wielu badań i interakcji z urzędnikami państwowymi, sportowcami i trenerami. Celem tego przeglądu jest krytyczna ocena praktyk cięcia wagi i określenie potencjalnych strategii, które mogą zoptymalizować wydajność po cięciu.

W celu zmniejszenia ryzyka kontuzji i zwiększenia zdrowia fighterów, sporty walki mają szeroki zakres polityki i zasad dotyczących zarządzania wagą. Obejmują one stosowanie badania ciężaru właściwego moczu w celu zapewnienia, że fighterzy są odpowiednio nawodnieni. Jednak egzekwowanie tych przepisów jest niespójne.

Sporty walki były przedmiotem wezwań do większej regulacji praktyk związanych z cięciem wagi. Brakuje również danych na temat wpływu cięcia wagi na układ sercowo-naczyniowy. Pomimo tych kwestii, fighterzy wzywają do uzwiązkowienia i lepszej opieki medycznej.

Sportowcy sportów walki stosują różne podejścia dietetyczne. Podczas gdy nie było wielu badań na temat konkretnych zmian w diecie, które stosują, istnieją dowody na to, że diety z ograniczeniem węglowodanów są bardziej powszechne niż diety z ograniczeniem tłuszczu.

Zawodnicy sportów walki często odwadniają się w godzinach poprzedzających ważenie. Oprócz nadmiernego oddawania moczu, mogą również spożywać zbyt mało wody i łykać nadmierne ilości środków moczopędnych. W tym czasie również poszczą.

Chociaż ilość węglowodanów i całkowitych płynów ustrojowych utraconych podczas cięcia wagi różni się wśród sportowców, zaproponowano pewne strategie, które mogą zminimalizować ryzyko przetrenowania. Niektóre z nich obejmują uzupełnianie uszczuplonych zapasów glikogenu, co zostało zbadane w różnych dyscyplinach sportowych.

Inna metoda cięcia wagi obejmuje ekspozycję termiczną. Włączenie sauny i kombinezonów przeciwpotnych może wywołać znaczną utratę wody. Sportowcy nie powinni być narażeni na ciężkie temperatury, które mogą powodować choroby cieplne.

Sportowcy powinni być w stanie spożywać 125-150% płynów, które tracą podczas cięcia wagi. Jednak może to nie być realne. Potrzebne są dalsze badania, aby określić, czy konkretne strategie nawadniania działają.

Wraz z rosnącą popularnością sportów walki, potrzeba ochrony zawodników stanie się jeszcze bardziej paląca. Edukacja sportowców w zakresie bezpiecznych praktyk obcinania wagi będzie konieczna.

Kofeina

Jeśli jesteś w sporcie jiu jitsu lub jego odmianie, możesz chcieć rozważyć suplementy kofeiny. Kilka badań sugeruje, że umiarkowane dawki tej pochodnej kofeiny mają wpływ na system nawodnienia organizmu. Może to prowadzić do zwiększenia wydajności i poprawy funkcji psychomotorycznych. Jednak ergogeniczne efekty pochodnej kofeiny zostały również powiązane z szeregiem negatywnych skutków ubocznych, w tym z obniżoną jakością snu.

Istnieje wiele sposobów na wzmocnienie ludzkiego organizmu, ale nie ma jednej magicznej pigułki, która wykona zadanie. Nie dziwi więc fakt, że kilku badaczy poświęciło sporo czasu i środków na zbadanie wpływu suplementu kofeinowego na ludzki organizm. Jednym z głównych celów badania była ocena, czy pochodna kofeiny może wywołać pożądane efekty ergogeniczne bez wywoływania skutków ubocznych. W szczególności badacze byli ciekawi fizjologicznego wpływu substancji kofeinowej na układ sercowo-naczyniowy, a mianowicie na tętno, ciśnienie krwi i poziom glukozy. W tym celu podawano kilka suplementów kofeiny próbce osób uprawiających sporty walki podczas sesji testowych. Wyniki wykazały, że sportowcy ci nie wykazywali zmniejszenia intensywności pracy.

Jak się okazuje, wspomniane wcześniej trzy dawki kofeiny x 2 mg*kg-1 były najbardziej efektywne, gdyż dawki te zapewniały stały strumień kofeiny przez cały czas trwania zawodów. Co więcej, zawodnicy ci nie wykazali spadku wydajności w drugiej walce po suplementacji kofeiną, a najistotniejsze efekty ergogeniczne suplementu utrzymywały się w tym scenariuszu.

Pomimo wielu obiecujących badań, nadal nie ma twardych danych na temat wpływu kofeiny na ludzki organizm, choć kilka renomowanych badań wykazało, że ma ona pozytywny wpływ na wydajność w walce. Dlatego najlepiej zachować ostrożność podczas przyjmowania suplementów z kofeiną. Nawet najsilniejsze związki zawarte w tym napoju mogą powodować skutki uboczne, więc ważne jest, aby być świadomym zagrożeń. Wreszcie, mądrze jest przyjmować suplementy o określonych porach, zamiast spożywać je wszystkie za jednym zamachem.

Znajdź drużynę, z którą możesz trenować

Jeśli szukasz ciekawego zajęcia, które zapewni Ci zajęcie i sprawność fizyczną tej zimy, rozważ znalezienie drużyny, z którą możesz trenować. Korzyści płynące z uprawiania sportu takiego jak boks czy mieszane sztuki walki są liczne, a koszty minimalne. Podczas gdy rzeczywista konkurencja może być nieco odstraszająca, możesz zacząć trenować na własnym podwórku lub w lokalnej siłowni.

Dobry plan treningowy jest kluczem do osiągnięcia celów fitness. Istnieje kilka rzeczy do rozważenia przy wyborze zespołu, ale prawdopodobnie będziesz pod największym wrażeniem kalibru trenerów, obiektów i sprzętu na szczycie listy. Warto również sprawdzić konkurencję przed wyborem firmy do pracy. W ten sposób można upewnić się, że dostajesz najlepszy możliwy bang dla swoich pieniędzy.

Na szczęście nie musisz być sportowym świrem, aby znaleźć najlepszy dla siebie zespół. Po prostu wyszukaj swój sport w Google lub na Facebooku. Wiele zespołów będzie miało klasę dla wszystkich poziomów, a personel powinien być szczęśliwy, aby ci pomóc.

Jeśli chodzi o konkurencję, możesz znaleźć zespoły w większości obszarów metropolitalnych. Jednak w mniejszych miastach może być trudno znaleźć najlepszych. Jednym ze sposobów obejścia tego problemu jest zapytanie znajomych, którzy są aktywni w sporcie. Zazwyczaj można uzyskać kilka szczerych opinii na ten temat.

Podczas gdy znalezienie wysokiej jakości drużyny MMA Class-A może być zniechęcającym zadaniem, nie jest to niemożliwe. Szukaj takiego z dobrze zaokrąglonym harmonogramem, świetnymi trenerami i entuzjastyczną grupą uczniów. Wreszcie, jeśli jesteś poważnie o grze, będziesz chciał znaleźć trenera z wymaganym doświadczeniem. Posiadanie trenera, który będzie cię wspierał może sprawić, że lub złamać swoją rutynę treningową.

Znalezienie drużyny do trenowania sportów walki w zimie może być łatwiejsze niż myślisz. W rzeczywistości, zadanie to może być sprawą rodzinną. Więc następnym razem, gdy będziesz próbował dowiedzieć się, do której drużyny MMA Class-A dołączyć, możesz liczyć na pomoc przyjaciela.

Znajdź właściwą lokalizację

Jeśli chcesz wziąć udział w zawodach sportów walki w zimie, powinieneś wiedzieć, że znalezienie odpowiedniego miejsca do treningu może być wyzwaniem. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, w tym, czy firma, którą wybierzesz ma świetnych trenerów, konkurencyjną atmosferę i klasę, która mieści wszystkie poziomy umiejętności. Podczas poszukiwania szkoły sztuk walki lub zespołu, należy również poprosić o radę od osób, które mają doświadczenie w sporcie. To może pomóc uniknąć negatywnych doświadczeń i dowiedzieć się więcej o zespole lub szkole.

Możesz szukać siłowni MMA klasy A na Facebooku i Google, a niektóre szkoły sztuk walki oferują bezpłatne próby. Siłownie i zespoły powinny znajdować się w pobliżu twojego domu, abyś mógł łatwo dostać się na siłownię, gdy masz czas na trening. Wybór szkoły sztuk walki nauczy cię wszystkiego, od kondycji fizycznej po umiejętności walki. Podczas treningu powinieneś rozwijać pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *