Jak zostać zawodowym bokserem w Australii

Jak zostać zawodowym bokserem w Australii

Jeśli chcesz zostać zawodowym bokserem w Australii, musisz podjąć kilka ważnych kroków. Po pierwsze, musisz zdobyć trochę treningu. Być może będziesz musiał również znaleźć trenera lub menedżera.

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z sportowiec.net

Początki boksu w Australii

Boks w Australii ma bogatą historię, która sięga czasów kolonialnych. Wiele wspaniałych historii zostało opowiedzianych o tym sporcie. Wśród tych, którzy odcisnęli swoje piętno są Les Darcy, Vic Patrick, Dave Sands, Ron Richards i George Barnes.

Pierwszy odnotowany mecz bokserski w Nowej Południowej Walii odbył się w 1814 roku. Istnieje pewna dyskusja co do daty, ale uważa się, że odbył się on w Hyde Park w Sydney.

Boks w Australii rozpoczął się w armii brytyjskiej. Walki o nagrody były nielegalne na początku XIX wieku. W XIX wieku boks stał się popularną narodową rozrywką.

Wielu aborygeńskich bokserów odnosiło sukcesy. Ich styl walki był często oparty na tradycyjnych sztukach walki i klasycznych stylach z Europy i Stanów Zjednoczonych. Do swoich technik walki włączali również rdzenne metody walki Aborygenów i plemion.

Boks w Australii był popularny podczas Igrzysk Imperium Brytyjskiego. Do programu dodano zapasy i zawody brazylijskiego jiu-jitsu.

Seria amatorskich mistrzostw odbyła się w następnym roku. Stowarzyszenie Boksu Amatorskiego zostało utworzone w 1888 roku.

Pierwszym czarnym mistrzem wagi ciężkiej był Jack Johnson, który walczył w Sydney 26 grudnia 1908 roku. Najdłuższa walka bokserska miała miejsce w 1855 roku, w pobliżu Ballarat, kiedy Irlandczyk James Kelly i Anglik Jonathan Smith walczyli przez sześć godzin i piętnaście minut.

Podczas II wojny światowej na australijskich samolotach malowano wizerunki boksujących kangurów. Miało to na celu promocję tego sportu w szkołach. Jednak Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) uznał, że symbol jest zbyt komercyjny.

Kangur bokserski stał się symbolem Australii. Służy jako maskotka australijskiej drużyny olimpijskiej. W związku z tym piloci RAAF szablonują kangura na swoich samolotach bojowych, aby zidentyfikować się Japończykom jako Australijczycy.

W czasach współczesnych boks rozwinął się w szeroko rozpowszechniony sport. Wielu sportowców, w tym mieszanych artystów walki, rywalizuje na całym świecie. Pomimo rozwoju sportu, zwycięzcy nadal są zazwyczaj miejską biedotą. Przy odrobinie pieniędzy i ciężkiej pracy, sportowiec może sprawić, że każda walka będzie wielkim wydarzeniem.

Aby uzyskać więcej informacji na temat historii sportu w Australii, sprawdź książkę Grantlee Kieza „Boxing in Australia.” Pisze on o tym sporcie od 35 lat.

Studiowanie biznesu lub zarządzania sportem

Dla tych, którzy szukają kariery w branży sportowej, licencjat z biznesu lub zarządzania sportem może być najlepszą opcją. To dlatego, że zapewni Ci szeroką wiedzę i umiejętności. Jest to również dobry krok do uzyskania wyższego stopnia. Możesz użyć swojego stopnia, aby rozpocząć udaną karierę zawodową w branży sportowej.

Absolwenci tego programu często znajdują pracę jako dyrektorzy generalni lub administratorzy sportowi. Prowadzą również programy sportowe po szkole i społeczności. Ponadto mogą zostać głównymi trenerami sportów uczelnianych.

ICMS Bachelor of Business (Sports Management) oferuje idealną ścieżkę kariery dla ludzi z pasją do sportu. Kurs zapewnia niezbędne umiejętności biznesowych, wraz z dogłębnym zrozumieniem branży sportowej. Studenci będą narażeni na szereg tematów, w tym znajomość finansów, prawo sportowe, prawo umów i marketing.

Kursy zarządzania sportem są prowadzone na poziomie licencjackim i magisterskim. Stopień magistra jest również dostępny, a wielu absolwentów przechodzi do pracy jako dyrektorów sportowych i głównych trenerów.

Zarządzanie sportem może być ekscytującą i satysfakcjonującą karierą. Może dać Ci możliwość pracy w branży z profesjonalnymi sportowcami i poznania korporacyjnej strony branży. Kariera ta może również zaoferować Ci dostęp do zniżkowych biletów i odzieży, a także ubezpieczenia zdrowotnego. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że te stanowiska mogą być wymagające i obejmować wieczory, weekendy, a czasami nietradycyjne godziny.

Studenci, którzy są zainteresowani karierą w sporcie powinni najpierw rozważyć swoje zainteresowania. Jeśli jesteś studentem, który rozważa studiowanie zarządzania sportem, powinieneś porozmawiać ze swoim mentorem, aby zobaczyć, czy są jakieś konkretne pola, które Cię interesują.

Kariery sportowe mogą być bardzo wymagające. Będziesz musiał nauczyć się o prawie sportowym, marketingu, reklamie, sprzedaży biletów i innych. Większość profesjonalnych lig sportowych wymaga, abyś miał licencjat lub wyższy stopień. Ale przemysł sportowy nadal się rozwija i tworzy nowe możliwości dla menedżerów.

Absolwenci ICMS Bachelor of Business (SportsManagement) będą mogli wejść do branży z ufnością. Poprzez połączenie studiów akademickich i doświadczeń w świecie rzeczywistym, będą w stanie zrobić pozytywny wpływ na świat sportu.

Znalezienie menedżera

Znalezienie menedżera do zarządzania swoją karierą to nie lada wyczyn. Społeczność bokserska jest pełna podejrzanych postaci, ale tych dobrych nie jest trudno znaleźć. Jeśli masz szczęście, że go znajdziesz, pamiętaj, że wielu z nich chce zarobić na twojej ciężkiej pracy.

Menadżer bokserski jest twoją pierwszą linią obrony w zdobywaniu twojego nazwiska. Muszą być w stanie pomóc ci z takimi rzeczami jak plany treningowe, wskazówki żywieniowe i tym podobne. W rezultacie, są one cennym zasobem, aby mieć po swojej stronie. Na dodatek, będą w stanie uzyskać najlepsze oferty na najnowszym sprzęcie i sprzęcie. Dodatkowo, większość menedżerów ma najlepsze oferty na opiekę zdrowotną i inne świadczenia, których być może nie byłbyś świadomy na własną rękę.

Posiadanie świetnego menadżera jest priorytetem dla każdego aspirującego zawodowego boksera. Jednym z największych zadań, które menedżer weźmie na siebie jest upewnienie się, że harmonogramy szkoleń są tak wydajne, jak to możliwe. Podobnie, chcesz, aby twój menedżer pomógł ci wyrobić sobie nazwisko w szatni. Twój menadżer powinien również być w stanie powiedzieć Ci najlepszy czas, aby złapać seksowną walkę. Oprócz pomocy w uzyskaniu jak największych korzyści z treningów, upewni się również, że jesteś na właściwej drodze, jeśli chodzi o dietę i odżywianie.

Należy również wziąć pod uwagę fakt, że większość firm zarządzających boksem oferuje darmowe ubezpieczenie zdrowotne, co jest dużym bonusem dla pugilisty. Co więcej, dobry menedżer będzie również w stanie przedstawić cię innym graczom w grze, którzy mogą pomóc ci znaleźć partnera. W ten sposób zapewniasz, że twoje szanse na sukces są tak usprawnione, jak to tylko możliwe.

Wreszcie, powinieneś poświęcić czas, aby dowiedzieć się, ile masz pieniędzy do gry. Idealnie byłoby, gdybyś miał budżet w wysokości od 5 do 10 tysięcy dolarów, który możesz podzielić między swojego menedżera i ekipę szkoleniową. Dobrym pomysłem jest również, aby menedżer zajął się również materiałami marketingowymi.

Trening

Kariera zawodowego boksera to prestiżowy i lukratywny zawód. Ale jest też wymagająca fizycznie i psychicznie. Sport jest wysoce konkurencyjny, a ty musisz trenować i walczyć długie godziny. Musisz również dbać o swoje zdrowie.

Aby zostać zawodowym bokserem, musisz uzyskać pozwolenie. Jest kilka wymagań, w tym minimalny wiek, dobre wyniki w nauce i dobra moralność.

Musisz również dołączyć do klubu bokserskiego. Ważne jest, aby znaleźć siłownię, która jest dobrze renomowana i zrzeszona w krajowej organizacji bokserskiej. Będziesz mógł brać udział w imprezach pozakonkursowych i treningach.

Po dołączeniu do siłowni, możesz zacząć brać udział w lokalnych zawodach. Następnie możesz pracować z instruktorem boksu, aby nauczyć się podstawowych technik i ruchów obronnych. Kiedy będziesz gotowy do sparingu, Twój trener da Ci znać.

Aby odnieść sukces zawodowy, musisz poprawić swoją szybkość, siłę, obronę i atak. Możesz również pracować z menedżerem bokserskim. On lub ona może zidentyfikować przeciwników i wynegocjować dla ciebie opłaty za mecze i odszkodowania. Ten menedżer jest odpowiedzialny za twój trening i reputację.

Jeśli chcesz zostać zawodowym bokserem w Australii, musisz zarejestrować się w jednym z czterech głównych stowarzyszeń zawodowych. Są to World Boxing Association (WBA), International Boxing Federation (IBF), World Boxing Organization (WBO) i Boxing Australia.

Większość bokserów trenuje przez kilka miesięcy przed swoją pierwszą walką. Ponadto muszą utrzymywać dobre notowania i dobrze się odżywiać. Wszyscy pro bokserzy stosują dietę, aby zmaksymalizować swoje wyniki.

Po treningu należy jeść pokarmy bogate w białko. Najlepiej rozłożyć spożycie białka na cały dzień, w umiarkowanych porcjach. Musisz też zadbać o nawodnienie organizmu. Właściwe odżywianie pomaga w szybkim powrocie do zdrowia.

Jeśli chcesz trenować, aby zostać zawodowym bokserem w Australii, upewnij się, że jesteś sprawny fizycznie i masz umiejętności, aby rywalizować. Jeśli nie jesteś, prawdopodobnie nie zajdziesz bardzo daleko w tym sporcie. Jednak jeśli ciężko trenujesz i utrzymujesz swojego ducha, możesz zostać mistrzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *