Przygotowanie do walki w karate

Przygotowanie do walki w karate

Jeśli zająłeś się karate i rozważasz walkę, powinieneś poświęcić czas na przygotowanie się do niej. Niezależnie od tego, czy chcesz walczyć w zawodach, czy po prostu całkowicie tego uniknąć, możesz upewnić się, że jesteś przygotowany. W tym artykule znajdziesz kilka informacji, które ci w tym pomogą.

Kyokushin karate

Trening do Kyokushin karate jest ciężkim i fizycznym przedsięwzięciem. Koncentruje się w dużej mierze na sparingach, które są świetnym sposobem na doskonalenie swoich umiejętności. Ponadto, buduje twoje ciało i uczy cię jak używać koordynacji ręka-oko, co jest istotnym elementem każdej formy walki. Ponadto uczy Cię jak walczyć kolanami i łokciami, co może być bardzo przydatne w walce wręcz.

Należy jednak pamiętać, że zajęcia te są często bardzo intensywne i mogą powodować poważne kontuzje. Na szczęście można je zminimalizować poprzez noszenie odpowiedniego sprzętu ochronnego. Należy jednak zauważyć, że niektóre szkoły nadal nie pozwalają swoim uczniom na używanie rękawic lub ochraniaczy na golenie podczas sparingów.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o treningu karate Kyokushin jest to, że styl ten jest pełnokontaktową sztuką walki. Oznacza to, że kładzie nacisk na wiele sparingów, więc studenci mogą przygotować się do walki w prawdziwym życiu. Studenci muszą również nauczyć się, jak zmienić swoją wagę i uderzyć w sytuacjach bliskiego zasięgu. Ponadto, muszą ćwiczyć swoją pracę stóp. Na przykład, uczą się przysiadów i wypady, które będą nieocenione w prawdziwych walkach.

Aby opanować ten styl, będziesz musiał trenować przez co najmniej pięć lat. W tym czasie będziesz ćwiczył co najmniej trzy godziny dziennie, dwa razy w tygodniu. W Kyokushin chodzi bowiem o zbudowanie twardego i odpornego ciała. Rozwiniesz doskonałe umiejętności w uderzeniach i walce, w tym kopnięciach i ciosach, a także zamachach, uderzeniach kolanami i łokciami.

Najważniejszym aspektem treningu Kyokushin jest to, że jesteś przygotowany do walki w prawdziwym życiu. Kiedy wejdziesz na zajęcia Kyokushin, będziesz otoczony innymi zawodnikami, którzy są szkoleni, aby uczynić cię silniejszym. Twój trener poinstruuje cię o najważniejszych aspektach tej sztuki, takich jak jak radzenie sobie z ciosami, jak poruszać ciałem, kiedy jesteś tłamszony przez przeciwnika i wiele innych. Jednocześnie nauczysz się ciężko pracować nad swoim ciałem i pozostać w formie.

Jeśli zdecydujesz się na karate Kyokushin, przekonasz się, że staniesz się ekspertem w walce kolanami i łokciami, a także w koordynacji ręka-oko. Jest to również doskonały sposób na wytrenowanie swojego ciała do absorbowania strzałów bare-knuckle.

W ramach treningu karate Kyokushin, uczniowie uczestniczą w kumite, czyli chwytach rękami. Ogólnie rzecz biorąc, walki trwają dwie minuty. Podczas kumite walczący starają się powalić przeciwnika jednym kopnięciem lub ciosem, co jest nagradzane wazari. Z drugiej strony, kopnięcie jest uznawane za uderzenie, jeśli łamie rękę lub nogę przeciwnika. Poza tym, wazari jest zwykle przyznawane, jeśli przeciwnik nie może wstać.

Inną wspaniałą rzeczą w Kyokushin karate jest to, że można uzyskać lepsze wyniki z zajęć niż ze zwykłych zajęć sztuk walki. W przeciwieństwie do wielu innych sztuk, techniki i ruchy w Kyokushin mogą być zalogowane do twojej pamięci mięśniowej.

Biorąc dzień odpoczynku przed wydarzeniem

Większość z nas będzie musiała postawić swoje imię na linii, gdy przyjdzie czas na umieszczenie naszego nazwiska na ringu. Konkurencja jest sztywna i presja jest na nabrać, że pożądane pożądane złoty medal. Tak więc, jak wyróżnić się z pakietu? Trochę wiedzy i trochę savvy pójdzie długą drogę. Wszystko zaczyna się od zrobienia sobie zasłużonej przerwy. Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić jest znaleźć dobry ol’ przyjazny partner treningowy. Jasne, że ćwiczysz, ale dowiadujesz się również o swojej konkurencji. Posiadanie wspierającego partnera sprawi, że cała ciężka praca będzie o wiele łatwiejsza. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zdarza się, że masz upodobanie do bycia agresywnym bragger. Na szczęście to, co lubisz, może być świetną zabawą. Po tym wszystkim, kto chce siedzieć w domu i oglądać innych ludzi strut ich rzeczy? Biorąc krótką przerwę może być ładny stres reliever. Plus, będziesz w lepszym nastroju do konkurencji. Jeśli zrobisz rachunek, odkryjesz, że kilka dni przerwy nie jest najgorszą rzeczą, jaka może się zdarzyć. Wyjdziesz na plus. Posiadanie odpowiednich narzędzi i właściwego sposobu myślenia może być najważniejszym atrybutem do posiadania zwycięskiego występu.

Unikanie walki

Jeśli chodzi o karate lub cokolwiek innego w tej kwestii, najlepszą radą jest pozostawienie wszystkiego w spokoju. Jeśli jednak zdecydujesz się podejść do sprawy, oto niektóre z wyżej wymienionych pułapek, których należy unikać. Najważniejsze pytanie brzmi: czy masz to, co trzeba, aby zrobić to dobrze? Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś już w grze od dłuższego czasu, na pewno znajdziesz się w pewnych trudnych sytuacjach w pewnym momencie. Na szczęście to ludzie, z którymi masz do czynienia, mogą dostarczyć potrzebnych wskazówek. Dobry początek jest, aby dowiedzieć się ins i outs swojej sztuki walki, zanim pójdziesz headfirst do walki. Jest to pewny sposób, aby uniknąć pułapek, które nękają większość pierwszych timerów. Po tym wszystkim, tym bardziej można przygotować się, tym lepiej będzie.

Oczywiście, nikt nie chce być tym złym. Dlatego też, odrób pracę domową zanim wejdziesz do gry i bądź przygotowany na odpowiedź na wspomniane wcześniej wątpliwości. Na przykład, czy masz dzieci lub zwierzęta domowe, które mogą być zagrożone? Podobnie, czy masz małżonka lub znaczącego innego, który może dąsać się, jeśli zrobisz zły ruch? Wreszcie, czy masz przyjaciela lub krewnego, który może nie być tak chętny do tej samej rzeczy, jak ty? Chociaż mogą nie być w tym samym gokarcie co ty, wciąż są ważnymi graczami w ringu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *