Przygotowanie do walki w Kickboxingu

Przygotowanie do walki w Kickboxingu

Jeśli chodzi o przygotowanie do walki w kickboxingu, są pewne rzeczy, których powinieneś unikać, jak również pewne rzeczy, które powinieneś zrobić. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, aby upewnić się, że jesteś przygotowany do swojej następnej walki.

Thai kickboxing vs Burmese lethwei

Lethwei to birmański styl boksu, który uważa się za powstały ponad 1000 lat temu. Jest to sztuka łącząca Muay Thai z boksem typu bare knuckle i ma wyraźny, brutalny styl. Metoda walki jest znana z ekstremalnej taktyki i jest uważana za jeden z najbardziej brutalnych sportów walki na świecie.

Birmański system bokserski jest podobny do tajskiego. Oba mają technikę bare knuckle i używają uderzeń głową jako kluczowej broni. Ich rytuał tańca przed walką, Lethwei Yay, jest również podobny do Wai Kru.

Bojownicy Lethwei rozkładają większość swojej wagi na tylną nogę i używają szeregu latających kończyn. Używają ciosów i kopnięć, aby pokonać swoich przeciwników. W początkowym okresie punktacja była bardzo prosta. Zazwyczaj runda kończyła się przez KO. Był to jedyny sposób na wygraną.

Wraz z upływem lat zmieniały się zasady tego sportu. W połowie XX wieku Kyar Ba Nyein wprowadził nowy zestaw zasad. Zmiany te sprawiły, że Lethwei znalazło się na czele kulturalnego i sportowego życia Myanmaru.

Zmodernizowane zasady Lethwei obejmują sędziego, sędziów i nowoczesny ring. Zagraniczni fighterzy walczą również o duże nagrody w tradycyjnych turniejach KO-only.

Tradycyjnie, walki trwają pięć rund. Każdy narożnik ma dwie minuty wolnego, z wyjątkiem ostatniej rundy. Jeśli walka toczy się na dystansie, sędziowie wybierają zwycięzcę. Generalnie, znokautowany zawodnik bierze specjalną dwuminutową przerwę, aby dojść do siebie.

Akitoshi Tamura został pierwszym zagranicznym zawodnikiem, który pokonał praktyka Myanmar Lethwei w oficjalnym meczu. Pokonał Aye Bo Seina za pomocą kolana.

Do niedawna Lethwei było nielegalne w większości krajów. Jednak zyskuje na popularności, a obecnie jest reklamowane jako eksport kulturowy.

Kilku zachodnich fighterów podróżowało do Myanmaru, aby trenować w tej sztuce. Jednym z tych fighterów jest Dave Leduc. Jego podróż do krainy Lethwei została opisana w filmie dokumentalnym na Canal+ Myanmar.

Lethwei to sztuka walki z dużym potencjałem. Nie jest jednak tak popularna jak Muay Thai. Mimo to, jeśli szukasz ambitnego i ekscytującego sportu, to rozważ Lethwei.

Rozciąganie przed walką

Przed walką w kickboxingu, najlepiej jest wykonać dobrą rutynę rozciągającą. Pomoże to zmniejszyć nierównowagę mięśniową, poprawić wyniki sportowe i zapobiec urazom sportowym. Wykonywanie rozciągania po sesji treningowej może nawet pomóc w odzyskaniu równowagi po szczepach i zwichnięciach.

Rozciąganie jest dobrym pomysłem dla ludzi w każdym wieku. Głównym celem rozciągania jest zwiększenie elastyczności. Elastyczność pomaga wojownikowi ustawić się w lepszej pozycji i unikać uderzeń. Mięśnie będą również poruszać się płynniej i z mniejszym oporem. To dlatego rozciąganie jest uważane za kluczową część każdego sportu.

W kickboxingu istnieją dwa rodzaje rozciągania, które powinieneś wykonywać: dynamiczne i statyczne. Rozciąganie dynamiczne wymaga od ciebie poruszania się i angażowania mięśni podczas wykonywania odcinka. Z kolei rozciąganie statyczne polega na przytrzymaniu odcinka przez kilka sekund.

Rozciąganie dynamiczne najlepiej wykonywać przed treningiem bokserskim. Rozgrzewka powinna obejmować lekką aktywność sercowo-naczyniową, taką jak bieganie, jazda na rowerze lub skakanie na linie. Te czynności są dobrym sposobem na zwiększenie poziomu energii i przygotowanie ciała do rygorów walki.

Istnieje kilka ćwiczeń rozciągających, które możesz wykonać przed i po sesji kickboxingu. Jednym z nich jest rozciąganie z obrotem na palcach. Skręty palców są przydatne, ponieważ naśladują rotację kopnięcia roundhouse. Powinieneś spróbować tego odcinka trzy razy na każdej nodze.

Podobnie możesz wykonać przysiad sumo. Przysiad sumo to świetny sposób, aby rzucić wyzwanie swojej elastyczności. Nie wchodź jednak od razu głową w ten odcinek. Najpierw trzymaj lewą nogę pod kątem 90 stopni. Następnie delikatnie przyciągnij głowę w kierunku ramienia. Po kilku powtórzeniach noga powinna pójść w tym samym kierunku.

Możesz rozważyć jogę lub pilates dla zwiększenia elastyczności. Podobnie, przed sesją kickboxingu możesz wykonać mały trening cardio.

Najlepszą częścią tego wszystkiego jest to, że będziesz czuł się zdrowszy i będziesz miał wyższy poziom sprawności. Również twoje kopnięcia będą kosztować cię mniej energii, gdy jesteś elastyczny.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nie powinieneś nadmiernie trenować swojego ciała. W rzeczywistości powinieneś zrobić przerwę na tydzień lub tak przed walką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *