Jak przygotować się do walki jako zawodowy bokser

Jak przygotować się do walki jako zawodowy bokser

Jest wiele kroków, które musisz podjąć, aby zostać zawodowym bokserem, a jednym z nich jest przygotowanie do walki. Musisz znaleźć miejsce, w którym możesz trenować i wykonywać swoje ćwiczenia, a następnie musisz obserwować innych pięściarzy, aby zobaczyć, jak oni to robią. Wreszcie, musisz rozwinąć osobowość, którą przeniesiesz na ring.

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z xfitnessclub.pl

Obóz treningowy

Pierwszym krokiem do przygotowania się do walki bokserskiej jest uzyskanie sprawności fizycznej. Boks to sport atletyczny, który sprawdza siłę, wytrzymałość i odporność psychiczną zawodnika. Podczas obozu treningowego, trener boksera pomoże mu rozwinąć te umiejętności. Będzie również pracował z dietą i zarządzaniem wagą zawodnika.

W typowym zawodowym obozie treningowym bokser będzie trenował przez sześć do ośmiu tygodni. Te treningi będą składać się z treningu siłowego, ćwiczeń siłowych i kondycyjnych oraz treningów cardio.

W pierwszych tygodniach bokser będzie pracował nad zmniejszeniem swojej wagi. Kilka dni w tygodniu, będą koncentrować się na sile i kondycji, skupiając się na dodaniu masy mięśniowej i szybkości.

Bokserzy są w stanie uzyskać swoje najlepsze wyniki poprzez połączenie kilku różnych technik treningowych. Mogą wykonywać podciąganie, skakanie po linie, ćwiczenia na drążku podbródkowym, a nawet trening z ciężką torbą.

Kiedy bokser przygotowuje się do walki, będzie analizował mocne i słabe strony swojego przeciwnika. Będzie również studiował ostatnie walki swojego przeciwnika. Dobry bokser jest dobrze zaokrąglony, wykwalifikowany w ataku i obronie oraz jest hybrydą wytrzymałościowego i wybuchowego sportowca.

Aby być silnym psychicznie, zawodnik musi ćwiczyć samokontrolę. Po pewnym czasie zacznie odczuwać nadmierny wysiłek. Dlatego ważne jest, aby robić przerwy między sesjami treningowymi. Jeśli fighter trenuje zbyt ciężko, może doznać kontuzji.

Niektórzy sportowcy wolą wybrać się na krótszy obóz treningowy. Obozy te są zwykle zaprojektowane tak, aby celować w dwa tygodnie szczytowe. Obciążenie treningowe zwiększa się stopniowo w trakcie trwania obozu. Zazwyczaj zawodnik otrzymuje trzy dni pracy na siłowni w każdym tygodniu.

W przypadku dłuższego obozu treningowego, fighter może oczekiwać, że będzie trenował cztery razy w tygodniu, lub więcej. Oznacza to, że będą mogli budować swoje obciążenie treningowe wolniej i unikać skoków w obciążeniu pracą.

Oprócz podstaw obozu treningowego, bokser otrzyma wsparcie od zespołu trenerów siłowych i kondycyjnych, którzy pomogą mu przygotować się do walki. Trenerzy będą pracować z bokserem nad opracowaniem planu gry, aby wygrać walkę.

Ćwiczenia aerobowe

Jeśli myślisz o zostaniu zawodowym bokserem, będziesz musiał ciężko trenować i opracować Ćwiczenia aerobowe, które pomogą ci zachować świeżość i gotowość do walki. Boks to sport umiejętności, który wymaga dużo siły, wytrzymałości, zwinności i szybkości. Jest to również gra umysłowa. Dlatego ważne jest, aby trenować swoje serce, umysł i ciało w ten sam sposób.

Bieganie jest dobrym ćwiczeniem aerobiku bokserskiego, ponieważ łatwo się poruszać i może być treningiem spalającym kalorie. Dodatkowo, jest to doskonały sposób na budowanie siły nóg.

Częstym interwałem dla bokserów są biegi na 400, 600 i 800 metrów. Te interwały ściśle naśladują wymagania beztlenowe podczas walki.

Innym świetnym ćwiczeniem aerobowym dla bokserów jest pływanie. Pracuje ono na każdy mięsień w ciele i pomaga skupić się na oddychaniu. W przeciwieństwie do biegania, pływanie nie wpływa na kolana. Pływanie pomaga również odzyskać siły po ciężkim treningu.

Skakanie jest kolejnym dobrym treningiem cardio dla bokserów. Skakanie ma podobny wpływ na ciało jak bieganie, ale jest ukierunkowane na system beztlenowy. Poprzez skakanie w szybszym tempie, twoje mięśnie są zmuszone do cięższej pracy, a wynikający z tego trening pomoże ci rozwinąć pojemność beztlenową.

Bokserzy wykorzystują liny do skakania jako trening crossowy. Skakanie po linie buduje sztywność kostek i siłę reaktywną. Dodanie liny do regularnego programu biegowego poprawi twoją zwinność i równowagę.

Bieganie zwiększy Twoją wytrzymałość i poprawi umiejętność czytania swojego ciała podczas treningu. Dodatkowo, pomoże Ci zrzucić niechciane kilogramy.

Bieganie interwałowe jest świetnym ćwiczeniem aerobiku bokserskiego, ponieważ pozwala na wykonywanie kombinacji krótkich, intensywnych biegów i długich, wolnych. Gdy staniesz się bardziej komfortowy w bieganiu, będziesz chciał zwiększyć swoje interwały i rzucić sobie wyzwanie, aby biegać szybciej i dalej między każdym biegiem.

Bokserzy praktykują trening interwałowy od ponad wieku. Technika ta okazała się skuteczna w budowaniu wytrzymałości i przygotowaniu ciała do walki. Jednak może ona również zmniejszyć twoją siłę ciosu.

Możesz również spróbować treningu obwodowego, aby wymieszać swój trening. Najlepszym bokserskim ćwiczeniem aerobowym jest bieganie. W połączeniu z innymi ćwiczeniami, takimi jak skakanie po linie, pływanie i shadow boxing, możesz zbudować solidną podstawę dla swojego systemu Aerobic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *