Niezwykłe historie zawodowych bokserów

Niezwykłe historie zawodowych bokserów

Zawodowi bokserzy to nie tylko wielkie nazwiska w świecie sportu. To także interesujący i niezwykli ludzie. Oto kilka historii o jednych z najbardziej znanych pięściarzy naszych czasów.

Muhammad Ali

Muhammad Ali pozostawił po sobie spuściznę w świecie sportu, ale są też inne rzeczy, które osiągnął i zrobił. Oto kilka najciekawszych rzeczy, które zrobił.

Na przykład, był pierwszym trzykrotnym liniowym mistrzem świata w wadze ciężkiej w boksie. Miał również kilka dość unikalnych ruchów, takich jak rope-a-dope i Ali shuffle.

Innym przykładem jest jego podpisany schemat rymowania, który czasami stosował podczas swoich walk – dane te są rezultatem dociekań specjalistów serwisu beauty24.com.pl.

Podczas gdy z pewnością robił dużo hałasu i brylował w ringu, miał również aktywne życie towarzyskie. W latach trzydziestych Ali był żonaty z Belindą Boyd, z którą miał czworo dzieci. Rozwiedli się w 1976 roku. W tym czasie był również prominentnym członkiem społeczności muzułmańskiej.

Ali jako pierwszy wypowiedział się przeciwko wojnie w Wietnamie. Zdecydował się jednak nie służyć w wojsku. Nie oznacza to, że nie walczył dzielnie. W końcu Ali był mistrzem świata i miał reputację osoby wykazującej się wielką odwagą, zarówno w ringu, jak i poza nim.

Inną rzeczą, którą zrobił, było zajęcie stanowiska w sprawie praw obywatelskich. Były bokser wagi ciężkiej był otwarty i przemawiał na wielu uniwersytetach, uczelniach, a nawet szkołach podczas swojego zwolnienia.

Evander Holyfield

Evander Holyfield to były amerykański bokser, który zdobył sławę na początku lat 90-tych. W tym czasie był jedynym zawodnikiem wagi ciężkiej, który posiadał cztery tytuły mistrza świata. Był również pierwszym bokserem, który zdobył niekwestionowane mistrzostwa w dwóch kategoriach wagowych.

Jego osiągnięcia i piętrowa kariera są naprawdę imponujące. Evander był zawodnikiem znanym z odwagi i determinacji, a także z umiejętności przeciwstawiania się przeciwnościom losu.

W trakcie swojej kariery walczył z każdym, kto tylko mógł w tej dywizji. Od Larry’ego Holmesa i Mike’a Tysona do Lennoxa Lewisa i Dwighta Muhammada Qawi, zawsze był pretendentem.

Jako nastolatek Evander ważył zaledwie 147 funtów. Gdy miał 21 lat, spuchł do 6 stóp i 2+1/2 cala.

Evander był twardym wojownikiem, który miał złote serce. Posiadał etykę pracy, do której aspiruje wielu bokserów.

Kiedy Evander był dzieckiem, miał mało pieniędzy i niewiele do jedzenia. Był wychowywany w domu z jednym rodzicem przez matkę. Nauczyła go odpowiedzialności i zaszczepiła w nim szacunek do ciężkiej pracy.

W 1985 roku Evander wygrał swoją pierwszą walkę z Rickiem Myersem. Później w tym samym roku wygrał cztery kolejne walki.

Sugar Ray Leonard

Sugar Ray Leonard to legendarny amerykański bokser. Jest znany ze swojego charakterystycznego stylu. Jego styl obejmuje szybkość, doskonałe poruszanie się na nogach i doskonałe wyczucie finiszu.

W swojej zawodowej karierze Leonard zdobył sześć tytułów mistrza świata, w pięciu różnych kategoriach wagowych. Zdobył również złoty medal na Olimpiadzie w Montrealu w 1976 roku.

Oprócz swoich osiągnięć w ringu, ma również fundację charytatywną. Fundacja Sugar Ray Leonard zajmuje się pomaganiem dzieciom w prowadzeniu zdrowszego życia. Jej celem jest stworzenie świadomości na temat cukrzycy typu drugiego.

Fundacja pomogła zebrać pieniądze na badania nad cukrzycą, zapobieganie otyłości i opiekę nad pacjentami. Szczególnie skupiają się na zapewnieniu opieki dzieciom, które mają tę chorobę.

Leonard pracował jako spiker bokserski dla ABC, HBO i ESPN. Był również motywacyjnym mówcą i komercyjnym endorserem.

Po przejściu na emeryturę z ringu, Leonard rozpoczął nowe życie jako mówca motywacyjny. W 2009 roku założył fundację Sugar Ray Leonard Foundation. Od tego czasu fundacja pomogła zapewnić zmieniającą życie opiekę nad pacjentami dla dzieci z cukrzycą.

Sugar Ray Leonard jest otwartą, charyzmatyczną postacią. Kiedy wchodzi na scenę, tłum ryczy.

W tym samym czasie Leonard pokazał swoją łagodniejszą stronę. Mówił głośno o swoich zmaganiach z uzależnieniem i depresją.

Jeremiah Williams

Williams nie jest obcy w świetle reflektorów. Był gwiazdą zarówno na scenie rugby jak i boksu. Jego nazwisko jest synonimem nokautów. Jest również trenerem w reality show MTV Bully Beatdown. Podczas swojej zawodowej kariery stoczył ponad dwieście walk.

Gdy pierwszy raz walczył, Williams był jeszcze dwudziestolatkiem. Był szybkim defensywnym zawodnikiem, a także dobrze punktował. W tym czasie wygrał sześć pojedynków przez nokaut.

Został również wprowadzony do Rugby World Cup Hall of Fame. Kilka jego najlepszych zwycięstw przyszło w wieku 32 lat. Podczas swojej kadencji jako pełnoetatowy bokser, miał rekord 35 nokautów. Do czasu ostatniej kontuzji był czołowym pretendentem.

Po kontuzji barku, Jeremiah musiał zrobić sobie przerwę od ringu. Po powrocie podjął pracę jako certyfikowany trener w centrum fitnessu bokserskiego. Jednak wciąż miał oko na nagrodę.

W końcu zrestrukturyzował swoje życie i stał się odnoszącym sukcesy pełnoetatowym bokserem. W rezultacie zaczął wygrywać ważne walki. Niektóre z jego największych zwycięstw pochodziły z Larry Donald, Brian Nielsen i Arthur Weathers.

Chuck Wepner

Historia Chucka Wepnera, byłego boksera, który walczył z Muhammadem Alim, została opowiedziana na dużym ekranie. Jego opowieść jest inspiracją dla filmu „Rocky” Sylvestra Stallone’a z 1976 roku. Ale Wepner nigdy nie został włączony do Międzynarodowej Galerii Sław Boksu. W rzeczywistości nigdy nie otrzymał żadnego wynagrodzenia za bycie wzorem dla Rocky’ego Balboa.

Wepner był byłym zawodnikiem klubowym i bramkarzem, który przeszedł na zawodowstwo w Bayonne, New Jersey. Wygrał 35 z 51 swoich zawodowych walk. Walczył z Muhammadem Alim, Georgem Foremanem i Sonnym Listonem. W 1975 roku został sklasyfikowany na ósmym miejscu na świecie. W tym samym roku Stallone zaproponował mu rolę w filmie, ale spartaczył przesłuchanie.

„Chuck” otwiera się w ten weekend w dwóch nowojorskich kinach. Będzie dostępny w całym kraju do Memorial Day.

Otwarcie w ten weekend to duży krok dla filmu. Wcześniej biopic był w rozwoju przez ponad 10 lat. Teraz trafia do kin, a także do telewizji. Schreiber i Moss odtwarzają wczesne dni Wepnera jako boksera, podczas gdy reszta obsady gra umożliwiający to entourage.

Podczas gdy Chuck jest świetnym filmem, jest również bolesny. Życie Wepnera to klasyczna opowieść o niedorajdzie. Pomimo zmagań, udaje mu się odwrócić swoje życie.

Lamont Peterson

Podczas gdy zawodowi bokserzy zazwyczaj mają ciężkie wychowanie, historia Lamonta Petersona jest trochę nietypowa. Jego matka odeszła od niego, gdy miał dziesięć lat, a ojciec trafił do więzienia za posiadanie narkotyków. Skończyło się na życiu na ulicach Waszyngtonu, dopóki nie został wychowany przez zastępczego ojca i trenera Barry’ego Huntera.

Jednym z najbardziej imponujących aspektów życia Lamonta jest to, że jest w stanie prowadzić względnie normalne życie po przeżyciu traumy z dzieciństwa. W młodym wieku przeskakiwał od schroniska dla bezdomnych do schroniska dla bezdomnych. W niektóre noce wraz z młodszym bratem spał na ławkach w parku lub na przystankach autobusowych.

Pomimo swojej historii, Lamont był w stanie pokonać przeciwności losu i rozwijać się jako zawodnik. Walczył z zawodnikami z najwyższej półki. W swojej ostatniej walce zaskakująco pokonał Davida Avanesyana w walce o tytuł mistrza WBA w wadze półciężkiej.

Choć może nie była to najlepsza walka w jego karierze, Lamont wciąż był w stanie dokonać wyczynu, którego wiele osób nie dostrzega. Wspomniane wcześniej „Home Field Advantage” nabrało zupełnie nowego znaczenia w trzeciej rundzie. Zamiast zadawać druzgocące ciosy, Lamont był w stanie znaleźć zasięg i wyprzedzić swojego przeciwnika.

Joseph Louis Barrow

Joe Louis Barrow był zawodowym bokserem, który pochodził ze skromnej rodziny i urodził się w domku poza Lafayette w Alabamie. Barrowowie byli niewolnikami i mieli trochę europejskiego dziedzictwa. Byli częściowo Cherokee i sharecroppers. Ich uprawy nie były wystarczające, aby utrzymać dużą rodzinę.

Joe Louis Barrow cierpiał na wiele problemów zdrowotnych, w tym udary. W 1970 roku został przyjęty do Veterans Administration Hospital, a w 1981 roku doznał ataku serca.

Jego kariera bokserska rozpoczęła się w wieku 17 lat w Brewster Recreation Center. W końcu zaczął zarabiać pieniądze sędziując mecze bokserskie i zapaśnicze. Dodatkowo zakupił kilka nieudanych biznesów.

Po zejściu z ringu, problemy finansowe Louisa stawały się coraz wyraźniejsze. Kiedy przeszedł na emeryturę, miał zaległe podatki w wysokości 1,2 miliona dolarów. Do tego doszły jeszcze grzywny w wysokości 50 tysięcy dolarów.

Po nieudanej próbie uprawiania zawodowego wrestlingu w latach 50-tych, Louis dostał pracę jako witacz w Caesars Palace w Las Vegas. Ale doznał poważnego niepowodzenia, gdy jego zażywanie narkotyków wymknęło się spod kontroli.

Życie osobiste Joe Louisa nie było dobrze udokumentowane. Miał kilka żon i dzieci.

Chociaż był uważany za wielkiego amerykańskiego bohatera, był skomplikowanym człowiekiem. Był również jednym z najciężej bijących ciężkich zawodników swoich czasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *