Jak wprowadzić zmiany w treningu dla przygotowania do walki

Jak wprowadzić zmiany w treningu dla przygotowania do walki

Istnieje wiele sposobów na wprowadzenie zmian w treningu przygotowującym do walki. Na przykład, możesz zwiększyć objętość treningu, przygotować się psychicznie do walki lub zaangażować się w ruchy treningu siłowego, które są zbliżone do tych, które będziesz wykonywał w walce.

Zwiększenie objętości treningu

Najlepszym sposobem jest poświęcenie czasu. Musisz jednak uważać, by się nie przetrenować. Na przykład, możesz przesadzić z podciąganiem nóg i będziesz miał kłopoty. Dobrze jest zacząć od solidnej podstawy siły i wytrzymałości. Potem możesz zwiększyć intensywność ćwiczeń.

Musisz również być świadomy konkurencji. Istnieje kilka kooks tam. W rzeczywistości możesz chcieć zaciągnąć przyjaciela lub członka rodziny, aby przetestować cię a la mode. Ponadto, jeśli twój partner treningowy jest zapalonym profesjonalistą, możesz rozważyć jeden na jeden, aby zmniejszyć ryzyko podziału.

Na przykład możesz rozważyć rozpoczęcie kilku tygodni przed dużym wydarzeniem – informacja ta jest wzięta od redaktora serwisu salonurodyewa.pl. Jeśli nie, będziesz zmuszony do trenowania przez dłuższy czas. Jedną z zalet tego jest to, że dostaniesz spędzić więcej czasu jakości z partnerem treningowym, i może odebrać kilka sztuczek po drodze.

Wreszcie, upewnij się, aby zrobić kilka rzeczy, które nie są tak oczywiste, takie jak uzyskanie dużej ilości snu. Jest to świetny sposób, aby poprawić swoje zdrowie i wydajność, zarówno wewnątrz i na zewnątrz ringu. Podobnie, należy pamiętać o spożyciu żywności i napojów. Mając niezrównoważoną dietę może być ciągiem na wydajność.

MMA grappling

Jeśli planujesz przejść z zapasów lub grapplingu do MMA, będziesz musiał dokonać pewnych zmian. Większość z tych zmian będzie polegała na nauce większej ilości technik, a także będziesz musiał wytrenować swoje ciało do wykonywania ćwiczeń w krótszym czasie.

Jeśli chcesz zmienić swój trening grapplingu w MMA, musisz pracować nad umiejętnością obalenia przeciwnika. Będzie to obejmować unikanie uderzeń i obronę przed poddaniami. Będziesz musiał również skupić się na szybkich przejściach i obrażeniach.

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie swojej podróży w MMA jest studiowanie No-Gi BJJ, a zrozumienie tego możesz uzyskać uczęszczając na zajęcia w godzinach wieczornych. Dodatkowo możesz wykorzystać system mitręgi Speedforce MMA do ćwiczenia uderzeń, takedownów i chwytów.

Istnieje wiele różnych rodzajów ochraniaczy i jest wiele sytuacji, w których ochraniacz jest dobrym narzędziem. Jednak kiedy uczysz się MMA, klincz staje się najważniejszą częścią twojej gry. Podczas klinczu, ręce twojego przeciwnika stają się bezużyteczne. Ważne jest, aby utrzymać kontrolę nad klinczem i używać ciasnych podhaków, aby powstrzymać przeciwnika przed zadawaniem ciosów.

Kiedy masz już solidne podstawy swoich umiejętności, możesz zacząć trenować do zawodów MMA. Idealnie, powinieneś skupić się na grapplingu w centrum klatki. Podczas gdy możesz wykorzystać dźwignię poza klatką, znacznie trudniej jest kontrolować przeciwników.

Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej o MMA, przeczytaj artykuł Evolve Daily o tym, jak przejść z zapasów lub grapplingu do sportu takiego jak MMA. Oprócz nauki o tym, jak trenować do MMA, dowiesz się również o potrzebach metabolicznych zawodnika MMA i jak poprawić swoją wytrzymałość. Dodatkowo dowiesz się, jak unikać typowych błędów popełnianych przez trenerów.

Kluczem jest zaangażowanie w swój trening, a przekonasz się, że będziesz w stanie przenieść swoje umiejętności na wyższy poziom. Tylko upewnij się, że nie przesadzisz! Pamiętaj, że wszystko, czego warto się nauczyć, wymaga dużo serca i ciężkiej pracy. A dzięki temu, już wkrótce będziesz mistrzem w MMA! Ale najpierw będziesz musiał opracować wszechstronną edukację i kompleksowy plan treningowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *